Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De ce imi download-eaza automat listele utilizatorilor, cand caut surse alternative pentru un download?

In jos

De ce imi download-eaza automat listele utilizatorilor, cand caut surse alternative pentru un download? Empty De ce imi download-eaza automat listele utilizatorilor, cand caut surse alternative pentru un download?

Mesaj  Admin Dum Ian 17, 2010 11:54 pm

Aceasta functie a fost conceputa pentru adaugarea automata de mai multe surse alternative la fisierele din queue. DC-ul presupune ca daca un alt utilizator are un fisier pe care il cautati, el poate avea si altele (ca in cazul unui album cu melodii, de exemplu). De aceea ii ia lista, pentru a o compara cu download queue-ul dumneavoastra, si a-l adauga pe utilizator ca sursa alternativa la fisierele comune. O problema e ca se poate ca zeci si sute de utilizatori sa aiba fisierul pentru care cautati surse alternative, lucru ce duce la luarea foarte multor liste. O alta problema e ca in functie de tipul fisierului, aceasta functie poate sa nu fi folositoare. Este probabil ca, de exemplu, un utilizator sa aiba mai multe volume ale arhivei unui joc, pe langa cel pe care l-ati cautat. Dar cand cautati un film, nu are de ce sa fie vreo legatura intre ce mai aveti pus la downloadat si ce mai are utilizatorul. Daca vreti sa dezactivati luarea automata de liste, o puteti face debifand Automatically match queue for auto search hits, de la Settings - Advanced.
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 131
Data de inscriere : 17/01/2010

https://strong-hub.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum