Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De unde stiu la care sa ma conectez, care hub-uri sunt bune din listele astea?

In jos

De unde stiu la care sa ma conectez, care hub-uri sunt bune din listele astea? Empty De unde stiu la care sa ma conectez, care hub-uri sunt bune din listele astea?

Mesaj  Admin Dum Ian 17, 2010 11:38 pm

Foarte multi utilizatori cauta mereu hub-uri noi, fara sa se gandeasca ca ele nu pot oferi nimic in plus fata de unul vechi si mai mare. Tot ce fac este sa duca la divizarea DC-ului romanesc, utilizatorii si fisierele lor imprastiindu-se inutil pe zeci de hub-uri, in loc sa se centralizeze pe cateva hub-uri puternice. "Sprijinirea" hub-urilor mici sau noi prin prezenta dumneavoastra nu este de nici un ajutor real. Sprijiniti doar hub-urile bune! Unul dintre cele mai importante lucruri pe care un hub trebuie sa le aiba este un bot care sa verifice automat:

* raportul intre numarul de hub-uri si numarul de sloturi (de exemplu, cate 3 sloturi pentru fiecare hub la care utilizatorul este conectat). Sa presupunem ca un utilizator este conectat la 15 hub-uri si are doar 3 sloturi deschise. Asta ar insemna ca pentru fiecare hub, el acorda doar 0.2 sloturi. Daca pe hub sunt 500 astfel de utilizatori, ei vor avea in total doar 100 sloturi deschise! In astfel de conditii nu e de mirare ca mesajul "No slots available" este intalnit foarte des. Insa cu botul care sa verifice asta, fiecare utilizator va fi fortat sa deschida cel putin 2 sau 3 sloturi pentru fiecare hub;
* share-ul (fara jocuri sau programe instalate, downloaduri incomplete, fisiere inutile si chiar si fake share-uri);
* limitarea uploadului (desi nu o va putea detecta in 100% din cazuri);
* prefixul nick-ului utilizatorilor ([TARA][JUDET][ISP]).

Pentru a verifica daca pe un hub raportul respectiv este respectat, uitati-va in tag-urile utilizatorilor de pe hub pentru a vedea daca sunt acceptati cei cu 2-3 sloturi dar conectati la 20-30 de hub-uri. Bineinteles, exista si alti factori care fac un hub bun (operatori activi, share minimum mare, etc.).
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 131
Data de inscriere : 17/01/2010

https://strong-hub.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum