Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

De ce am viteza de download mica?

In jos

De ce am viteza de download mica? Empty De ce am viteza de download mica?

Mesaj  Admin Dum Ian 17, 2010 11:49 pm

* In Windows XP este activat din oficiu un serviciu (QoS Packet Scheduler) care poate diminua viteza de download. Duceti-va in Start, Run si scrieti gpedit.msc. Aici va trebui sa va duceti in Administrative Templates, Network, QoS Packet Scheduler, dati dublu click pe Limit reservable bandiwth, asigurati-va ca e pe Enable, iar la Bandwith limit (%): setati 0.
* Utilizatorul de la care downloadati are banda mai mica decat a dumneavoastra sau o are deja ocupata cu alte uploaduri. Cautati un utilizator cu o conexiune mai buna sau mai putin incarcata;
* Impartiti conexiunea la internet cu alti utilizatori din retea, care au ocupat deja o mare parta din banda prin downloadurile lor;
* Conexiunea dumneavoastra este pe un canal comun cu alti cativa abonati al aceluiasi ISP, care fac trafic semnificativ (situatie posibila mai ales in cazul abonamentelor ieftine);
* Utilizatorul de la care downloadati si-a limitat banda de upload, lucru vizibil cand viteza de download merge constant la o viteza mica, fara sa treaca de un anumit prag decat pentru scurte momente, revenind imediat sub pragul limitarii. Contactati un operator pentru banarea utilizatorului respectiv;
Admin
Admin
Admin

Mesaje : 131
Data de inscriere : 17/01/2010

https://strong-hub.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum